HomeBlogCifra de vibratie interioara

Cifra de vibratie interioara

Trăind în viața noastră frumoasă sau mai puțin frumoasă suntem înconjurați de cifre. Simbolistica acestora ne genereaza constient sau inconstient aproape toate evenimentele vietii.

Voi scrie despre cifra de vibratie interioara care este cea care ne descrie calitatile ascunse ale omului, cea care vibreaza cu modul prin care noi comunicam cu sinele cu tot ceea ce ne genereaza ca identitate fara influenta exterioara. Tot ceea ce tine de fiinta interna, de propria spiritualitate si interactiune cu fortele lautrice este descifrat de ziua de nastere (cifra de vibratie interioara)

Persoanele nascute intr-o data ce contine numai o singura cifra au o influenta totala a acelui numar, fata de persoanele ce sunt nascute intr-o data ce cuprinde 2 cifre. Astfel oamenii nascuti in data de 5 vor fi diferiti de cei nascuti in data de 23 (2+3=5) Ei sunt aspectati in vibratia interioara de aceeasi cifra 5, dar modul in care acestia se manifesta va fi diferit deoarece cei nascuti in data de 23 sunt influentati intr-o oarecare masura si de cifrele 2 si 3.

Acum voi trece in revista cele 9 descrieri rezumale ale cifrelor de vibratie interioara:

Cifra 1: Sunt oameni care au o capacitate dezvoltata de a atinge un scop oarecare, au un caracter puternic, au stofa de conducator, pot fi foarte focusati pe un anumit lucru, cateodata chiar obsesiv, au o parere de sine foarte buna in amor se pot darui cu totul sau deloc. Aceasta cifra are caracter masculin, oarecum dominant.

Cifra 2: Sunt persoane comunicative, au o natura interioara bazata mai mult pe sentimente, pe cotradictii ce tin de anumite simtiri si trairi. Sunt sensibili la reconpense si diferite complimente, asa pot fi usor manipulati. Sunt persoane ce executa bine anumite sarcini si responsabilitati, dar pot cadea in dualismul starilor sufletesti. Laudele ii fac sa se simta bine, iar reprosurile sa cada in tristete.

Cifra 3: Sunt oameni energici, oameni ai faptelor si ai analizei. Pot fi cicalitori pe alocuri si pot crea impresia ca totul li se cuvine. Sunt persoane vesele, orecum superficiale si isi pot asuma sarcini prea multe cateodata. Sunt norocosi si trec prin viata destul de usor.

Cifra 4: Sunt persoane muncitoare. Acestia pot face anumite servicii si munci fara o prea mare reconpensa. Sunt oameni pe care ne putem baza, responsabili si harnici. Norocul nu este o calitate pe care ei o poseda, iar daca au ceva, este datorita muncii si implicarii sale. Sunt foarte bine infipti cu picioarele in pamant si pot face fata muncii de rutina.

Cifra 5: Sunt oameni care se adapteaza in orice situatie, comunicativi, dinamici si destul de nervosi. Nu au un caracter prea statornic, de altfel se plictisesc destul de repede. Le place sa calatoreasca si sa schimbe decorul tot timpul. Au o parere foarte buna despre ei insisi, sunt imprevizibili si foarte sensibili la complimente. Destul de lenesi dar fara a da aceasta impresie.

Cifra 6: Sunt oameni de casa. Iubesc armonia, confortul si starile de fericire. Sunt persoane dinamice, aplecate spre stiintele comunicarii. Le plac banii, dar nu fac o obsesie din acestia, confortul trebuie asigurat, de aceea au nevoie de bani. Cauta echilibrul emotional si material.

Cifra 7: Sunt persoane aplecate spre zona spirituala, a misticismului, a lucrurilor mai putin descoperite. Sunt oameni care deseori se insingureaza, unii dintre ei cu sansa oscilanta in viata. Au aproape mereu un sentiment oscilant intre realitate si trairea interioara. Cateodata pot avea un aer de superioritate si dominare.

Cifra 8: Sunt oameni care vor sa fie importanti. Ei traiesc prin altii, prin imaginea pe care si-o construiesc in ochii oamenilor. Pot face multi bani, dar pot si genera un faliment de toata frumusetea, rasunator. Sunt sensibili la complimente si laude si creaza impresia ca fac totul numai cu un anumit scop. Pot fi numiti oamenii interesului. Deasemenea sunt seriosi, parolisti si de incredere daca au un scop comun cu partenerul. Daca sunt femei pot imbratisa feminismul.

Cifra 9: Sunt oameni pentru care inteligenta si desteptaciunea au mare pret. Pot transforma pe cei care intra in contact cu acestia, sunt idealisti, pasionali si iubitori ai frumosului. Pot fi nerabdatori si au dese contradictii cu interiorul lor. Viseaza la o lume ideala si fac totul pentru a transforma exteriorul in idealism. Sunt logici si rationali.

Acestea scrise mai sus sunt doar cateva caracteristici ale persoanelor cu diferite cifre de vibratie interioara. Detaliile difera de la om la om in functie de alti parametrii evidentiati in matrita psiho-energo-informativa a fiecaruia. Trebuie sa tinem cont de faptul ca fiecare om este o identitate si un univers, astfel calitatile sale cat si defectele pot fi nenumarate in functie de educatie , mediul in care traieste, satisfacerea nevoilor sale, drumul vietii si alegerile pe care le face la un moment dat.

Matrita psiho-energo-informativa este o harta a fiecaruia dintre noi, harta ce nu se modifica, ea doar se coloreaza de noi sau de ceilalti, in viata fiecaruia.

Share: