HomeBlogInfluenta numelor de familie

Influenta numelor de familie

Numele de familie influenteaza intr-o masura mai mare sau mai mica viata unui om. Acest nume vine cu un bagaj impresionant care contine toata istoria familiei tale. Multi dintre noi tindem sa preluam cutumele sau sa actionam in „traditia familiei” si chiar daca intentionam sa ne abatem de la acestea, ele isi vor pune totusi amprenta asupra noastra.

Aceste trasaturi de familie se dezvaluie in general in felul in care o persoana vede viata, cum pune problema vietii si cum traieste.

Pentru a calcula cifra care domina numele tau de familie este nevoie sa aduni cifrele corespunzatoare literelor din numele tau.

Ex.
Ionescu
9655133

Astfel 9+6+5+5+1+3+3=32; 3+2=5
5 este cifra care defineste numele de familie Ionescu

Cifra 1
Cei guvernati de aceasta cifra au tendinta sa fie independenti in gandire si stil de viata. Multi pot fi antreprenori si oameni de afaceri care se bazeaza pe ei insisi. Unii pot devenii lideri ai unor grupuri carora le place sa fie mai extravagante. Astfel, caracteristicile generale ale persoanelor cu cifra 1 sunt autosuficienta si determinarea.

Cifra 2
Pentru cei cu aceasta cifra relatiile sunt puse pe primul loc si sunt mai importante ca individul in sine. Persoanele cu cifra 2 sunt buni mediatori, persoane care pot avea cu succes o cariera diplomatica sau buni colegi in munca de echipa.

Cifra 3
Cei cu cifra neamului 3 sunt persoane optimiste si foarte creative. Creativitatea poate deveni expresie de sine, deoarece sunt perfecti in orice domeniu artistic: terapeuti, cantareti, compozitori, designeri, pictori, mestesugari, actori, etc.

Cifra 4
Pragmatismul si metodologia sunt trasaturi ale unei familii 4. De asemenea, lucrurile trebuie bine facute, cu metoda, concentrati pe asigurarea viitorului. Aceste persoane sunt de incredere si constiincioase.

Cifra 5
Aceste familii tind sa fie versatile, interesate de mai multe domenii, insa cu preponderenta de comunicare, turism, schimburi culturale, vanzari, avocatura, literarura si teatru. Persoanele apartinand acestui tip de familie insista sa isi exprime libertatea de alegere si isi pot schimba brusc cariera.

Cifra 6
Persoanele din acest tip de familie au tendinta sa fie grijulii vizavi de casa si familie. Tind, de asemenea, sa aiba credinte puternice. Valorile cele mai apreciate de acestia sunt frumusetea, dreptatea, bunavointa, dragostea, armonia, casa si familia.

Cifra 7
Cei din acest tip de familie tind sa fie oameni de stiinta si educatori, ceea ce inseamna ca studiile sunt foarte importante pentru ei. Sunt pensoane intuitive, care au o larga perspectiva si care sunt perfectioniste.

Cifra 8
Aceasta familie are pretentia sa fie o autoritate in domenii ca economie, afaceri sau justitie. Persoanele cu cifra familiei 8 sunt inclinati spre prosperitate materiala si financiala, si au personalitati puternice.

Cifra 9
Sunt persoane aplecate spre laturile filantropice si umanitare ale vietii. Acestia tind sa fie binevoitori, generosi, toleranti si plini de compasiune. Generozitatea lor se duce pana in punctul in care sunt dispusi sa investeasca foarte mult timp, talent si bani in ceva in care cred. De asemenea, au o viziune a lor specifica despre lume si despre o societate ideala.

Aceste descrieri pe care le-am aratat aici sunt foarte generale. Pentru acuratete si studii de caz, este cel mai bine sa vorbiti cu un numerolog sau sa participati la un curs dedicat numerologiei numelor.

Mari Popescu

Share: