HomeBlogDecembrie 2020 – previziuni numerologice pentru toate cifrele de destin

Decembrie 2020 – previziuni numerologice pentru toate cifrele de destin

2020 a fost un an tumultos din toate punctele de vedere pentru fiecare dintre noi. Asta si pentru ca din luna martie si pana acum – 9 luni de zile – s-a nascut o alta energie, care ne-a transformat pe toti. Acum ne aducem cu totii aminte de viata si de lucrurile pe care le traiam inainte si par ca s-au intamplat in alta viata. Ne-am schimbat, am devenit mai atenti, mai retinuti cu cei din jurul nostru desi cu totii tanjim dupa momentele in care ne imbratisam si imparteam afectiune in drepta si in stanga.

2020 este primul an din paradigma lui 2 si va continua sub acest titlu pana in 2029, perioada in care ne vom obisnui cu acest alt fel de a fi. Luna decembrie este o luna a innoirii, dar si o luna care cerne faptele, o luna bilant. Faptele de la inceputul anului ne vor urmari cautand sa fie rezolvate. Fiecare va percepe realitatea prin emotiile sale, mai creativ, mai stanjenitor, interpretarea lumii va fi diferita ca pana acum si vom gasi solutii pentru a ne putea adapta. Acum, in decembrie, vom vedea foarte clar ce rezultate au faptele noastre de pana acum, din martie si pana in noiembrie.

Vor fi doua categorii de oameni: cei care se vor speria foarte tare si cei care vor cauta in strafundul fiintei lor oaza de creativitate pentru a iesi din aceasta situatie dificila. Vor fi persoane care, fortate de imprejurari, vor avea adevarate revelatii in ceea ce le priveste, dar si persoane care se vor lasa prada deznadejdii totale.

Dar iata previziunile pentru fiecare cifra de destin. Cifra de destin se calculeaza adunand toate cifrele din data de nastere pana ajungem la o singura cifra.

Ex. 23 martie (luna a 3-a) 1987 – 2+3+3+1+9+8+7=33 => 3+3=6
In acest exemplu, cifra de destin este 6.

Cifra de destin 1
Persoanele cu aceasta cifra de destin vor fi puse in luna decembrie in fata unor alegeri – emotionale, mentale sau profesionale – si intresant va fi ca vor sti ce sa aleaga. Va fi o luna in care aceste persoane vor avea revelatii, vor gasi iesiri din situatii care le macinau de ceva vreme. Mintea va functiona brici – pentru orice idee pe care o vor avea, vor gasi o solutie creativa si vor rezolva orice.
Partea mai putin buna a lunii va fi pentru cei care au diferite obsesii sau frici pentru ca acestea vor iesi la iveala. De asemenea, atentie la sentimente! Nu ezitati si nu uitati sa oferiti dragoste!

Cifra de destin 2
Provocarea pentru cei cu aceasta cifra de destin va veni pe identitate. Vor exista indoieli asupra deciziilor pe care le vor lua si chiar asupra propriei identitati. Sfatul pentru acestia este sa incerce sa fie cea mai buna versiune a lor mai ales ca luna decembrie ajuta acestui scop – luna cadourilor, a altruismului, a faptelor bune.
Dar in aceasta perioada aceste persoane vor fi foarte atente la 4 (cadrul, corpul fizic). Adica vor fi atente la ce vor manca, vor face sport, vor fi atente la amenajarile de Sarbatori, sa fie frumos si primitor. Astfel ca avand un spatiu frumos in jurul lor si ceilalti se vor simti bine si vor fi in armonie.

Cifra de destin 3
Vor fi ei cu ei insisi. Au nevoie de schimbare si se vor gandi cum sa faca acest lucru. Au creativitate si vor reusi sa se innoiasca si sa se transforme pentru ca vor simti profund aceasta nevoie. Aceste lucruri minunate se pot intampla daca aceste persoane au o stima de sine ridicata. Daca nu stiu cine sunt si au stima de sine scazuta, aceste persoane se pot izola foarte mult, nu neaparat fizic (sa se inchida in casa), cat emotional inchizandu-se in ele si detasandu-se de toti ceilalti. Ambele tipuri de persoane, cele increzatoare si cele mai putin increzatoare, vor cauta sa se schimbe profund fiecare prin mijloacele pe care le stapaneste.

Cifra de destin 4
Provocarea pentru aceasta cifra de destin este asumarea responsabilitatii – fata de sine, fata de ceilalti, fata de corpul propriu, fata mintea proprie etc. Au nevoie de echilibru si incercarea de a-l mentine. O alta provocare este dorinta de a se retrage din lume. Vor fi probabil cei care se vor simti cel mai bine acasa, in jurul bradului, cu familia restransa. De asemenea, e un moment bun de introspectie si bilant.

Cifra de destin 5
Sunt persoane care, avand lucruri nerezolvate in viata lor s-au bazat pe faptul ca timpul le va rezolva pe toate. Iata ca in aceasta luna le-a venit timpul, iar problemele nerezolvate din acest an se cer rezolvate.
De asemenea, cei cu destin 5 au sansa la nivel social, in aceasta luna, sa straluceasca, dar doar cei care au fost organizati tot timpul anului. Cei dezorganizati si haotici vor avea de rezolvat restantele din an si nu vor fi asa bine vazuti de ceilalti. Pentru cei organizati si constienti de ei insisi, problemele a caror rezolvare nu a depins de ei, se vor rezolva de la sine; in plus acestia pot primi si sume nesperate de bani ca recompensa pentru felul lor constient de a trai.

Cifra de destin 6
Provocarea acestui destin este pe echilibru, armonie si familie. Sfatul este sa caute sa se schimbe si sa se armonizeze ei insisi si sa nu incerce sa ii schimbe pe ceilalti pentru ca acest lucru nu depinde de ei. Acestia vor reusi sa se armonizeze facand lucruri care le fac placere – sa cante, sa se joace, sa faca sport etc. De asemenea, sa nu incerce sa devina justitiari si sa lase lucrurile sa curga.

Cifra de destin 7
Cei cu destin 7 trebuie sa gasesca intelepciunea. In decembrie, aceste persoane se vor vedea pe ele insele ca intr-o oglinda in comportamentele celorlalti. Orice ar face o alta persoana, un destin 7 se va vedea pe sine insusi facand acel lucru. Astfel isi va putea vedea foarte clar greselile, lucrurile dizarmonice. De asemenea, vazand toate acestea vor fi bantuiti de tot felul de intrebari existentiale. Pot avea si revelatii trasformationaliste.

Cifra de destin 8
Provocarea destinului 8 va fi ca il va lua pe NU in brate. Acest destin nu se simte bine cu el insusi in luna decembrie – se simte nesigur emotional, financiar, profesional. Cei cu destin 8 au senzatia ca ceva nu functioneaza. Sfatul este sa analizeze totul la rece si sa vada ce este real si ce este in mintea lor.
Chiar daca exista tendinta de refugiere, cei cu destin 8 vor fi si foarte emotionali – vor oferi atentie, afectiune si iubire tuturor celor apropiati. De asemenea, persoanele cu acest destin se pot indragosti iremediabil in aceasta luna.

Cifra de destin 9
Pentru destinul 9 luna decembrie va fi poezia vietii! Va fi o luna foarte frumoasa, creativa, plina de sansa, o luna in care poate sa se intample tot ceea ce va doriti. Insa daca destinul 9 nu este sincer cu el insusi, nu va sti ce isi doreste si va ramane ignorant, va rata sansa vietii lui.

Share: