HomeBlogCum va fi ? 2020 – 2029

Cum va fi ? 2020 – 2029

Gata! Ce a fost nu va mai fi! Daca ai impresia ca viata ta de di-nainte se va intoarce te inseli amarnic. Nimic din ce a fost nu se mai arata in urmatorii ani. Noi cei din generatia 19 (nascuti in anii 1900) va trebui sa ne adaptam la noile vremuri. Altceva se va revela pentru noi.

Ce anume? Cum vom resimti deceniul acesta 2020 – 2029? Trebuie sa stam linistiti, oamenii nascuti dupa anul 2000 se vor adapta mai repede si incepand din 2036 (maxim), unii dintre ei vor lua fraiele acestei lumi in declin.

Ce este interesant in acest deceniu 2020 – 2029? Faptul ca acest 20 din fata, anul acesta (2020) se va dezvalui. Astfel: 20 = 4 x 5 sau 5 x 4. Sanatatea si corpul fizic vor trece printr-un proces oscilant, azi esti bine si te simti vivace, maine esti rau si nu mai stii ce sa faci. Va trebui sa ascultam mesajele corpului, care s-a saturat sa ne mai batem joc de el. Acesta se revolta si cum o poate face mai bine decat prin a ne afecta sanatatea. Vor fi persoane cu un corp urat care se vor infrumuseta si altele care au un corp frumos, iar peste cateva luni nu le vom mai recunoaste, trensformarea lor va fi rapida in rau. Aceste oscilatii ale sanatatii corpului ne vor scadea stima de sine si vor instala frica in interiorul nostru. De ce? Deoarece am uitat sa ne valorizam, sa ne iubim, sa fim buni si empatici unii cu altii. Nu a mai contat nimic, numai puterea 19 ( 1-9 = -8 ). Acum platim cu sanatatea toata aceasta ignoranta a noastra fata de semeni.

Sima de sine a fiecaruia va trece printr-un proces de reconstructie si va arunca la gunoi pe cel care nu-i da importanta ( vesnicul ,,Merge si asa!”), acesta se va simti singur si parasit de toti, urat si neimportant. Cel care va depune efort sa-si reconstruiasca stima de sine cu valori personale ce tin de creativitate, empatie, altruism, spirit de echipa, comunicare, valorizare, va avea un deceniu cum nici prin gand nu-i trece.

Anul acesta (2020) sanatatea noastra va depinde de valorizare si iubire. 2 si 4 energetic spun ca ori inveti sa-ti pese de tine si altii (mai ales cei dragi!!!), ori vei fi bolnav, trist si apatic. Corpul tau va strange in el foarte multe frustrari si mai devreme sau mai tarziu va exploda (zic in sens figurat)!!! Greutatea ta va fi din ce in ce mai mare, greu de echilibrat sau controlat. Tristetea si depresia vor pune stapanire pe oameni, lucru care se va continua si in 2021.

Nu sunt pesimist!!! Trag un semnal de alarma! Atat!

Poti scoate din tine valorizarea, apartenenta, importanta si mai ales Afectiunea. Astfel, vei reusi!!!

2021: Un an minunat. (5)Adica, de la agonie la extaz. Magia va veni in viata ta si-ti va arata , clar si concret (cu fapte) cine esti si cum este sufletul tau. Daca esti in iluzia ca stii sau ca tu esti bun la suflet, ia mai gandeste-te!!?? Cand te-ai blamat si desconsiderat ultima oara? Pe tine, nu mai zic de altii. Daca , totusi, esti pur, stai linistit, anul va fi minunat pentru tine si eu te felicit pentru totala ta autocunostere.

5 = 2021, adica 20 si 21. 21 (777). Pe 20 l-am descris mai sus ( empatie, sanatate, stima de sine). Acestea impreuna cu 21 (777) vor face o simbioza a marii intelepciuni pe cele 3 nivele umane (instinct, sine, minte) Sunt 3 de 7 mare noroc!!! Da, pentru cei care au avut dorinta, perseventa si rabdarea sa lucreze cu ei insisi; pentru ceilalti, nicio problema, vei simti tot ceea ce ai ignorat in viata ta in ultimii 21 de ani! 21 intr- unu!!! 2, primordialul feminin va fi testat. Esti femeie 100% vei fi fericita si toate iti vor merge bine, nu, vei avea probleme de sanatate. 1, primordialul masculin, la fel, esti barbat 100%, totul va fi bine, nu, sanatatea ta va avea probleme. Ce probleme? Chakrele 1 si 2. Vezi, magic!

2022anul sentimentelor relevate. 22 = 4 sau 10 + 12 = 10 + (444). Ce inseamna asta? In sens negativ, obsesiile de orice fel vor iesi in afara si… mai trist, se vor manifesta. Problemele psihice se vor inmulti si nebunii vor iesi pe strazi. Masele de manevra nu vor mai putea fi controlate si violentele vor intra in cotidian. Manipularea sentimentala pentru a schimba interpretarea despre diferite situatii va fi moneda care va intra in circulatia universala. Cei care au o stima de sine subreda vor simti nevoia sa urmeze obedient, marii salvatori. Divorturile vor creste exponential. Nevoile sexuale vor creste, iar pentru putina afectiune si valorizare oamenii vor face orice.

In sens pozitiv 2022 va fi un an in care iubirea si exprimarea erotica (din iubire) se vor releva pentru toti cei constienti de sinele lor. Pentru toti cei care cred in creativitate, arta, empatie, ca valori importante. Banii vor ajunge, foarte multi, la cei constienti de zeciuiala, la cei care stiu sa ajute si sa imparta, la cei care fac ceva si pentru ceilalti. Marile iubiri se vor intalni. Vom vedea barbati asumati 100% si femei asumate 100%. Atentie! Nu va gantiti ca astia rasar asa din neant. Acestia au lucrat cu ei timp indelungat si acum se bucura de roade. Ignorantii nu au nicio sansa in 2022.

2023: scopul scuza mijloacele! 2023 = 7, 23 = 5. Lumea se va diviza in doua, unii vor sti exact ce sa faca, de unde vin si incotro merg, vor avea incredere in ei si niciun obstacol nu le va sta in cale, iar altii vor bajbai in negura totala, fara un scop clar si fara un sens in viata. Acestia din urma isi vor duce zilele unele dupa altele, alergand dupa confirmari si supravietuire. Cei dintai vor atinge marea intelepciune a vietii, geniile din diferite domenii vor pune umarul la educarea oamenilor. Diferiti profesionisti in stiinte vechi si nemuritoare ajung sa invete prima categorie despre cum stau lucrurile de fapt in lume, vom aplica tot ceea ce am invatat teoretic in practica. Oamenii cu o stima de sine buna, cu o creativitate mare, cu initiativa si perseverenta, vor prospera. Descoperirile din stiinta vor avea si structura spirituala. Dogmele vor fi credibile numai pentru cei care au nevoi de confirmare.

Unele stiinte considerate a fi ezoterice vor fi recunoscute ca fiind stiinte de fapt, clare, concrete si argumentate. Ele isi vor aduce aportul la dezvoltarea cunoasterii omului, a sensului si scopului acestuia.

Cei care vor continua sa ramana ignoranti in a se cunoaste pe sine insusi vor avea diferite probleme de sanatate, mintea lor le va juca feste si depresia se va instala foarte tare. Dorinta de a mai trai in lumea aceasta va fi din ce in ce mai mica. Acestia, pentru putina valorizare, vor fi in stare sa faca orice.

2024: cine sunt eu sau cine suntem noi? 2024 = 8, 24 = 6 sau 24 = 888. Ce este puterea? Aceasta intrebare va fi in mintea noastra in acest an. Nu ma refer la puterea politica, aici vorbesc despre forma de putere a fiecaruia dintre noi. Cei care stiu sa arate lumii talentul si forta lor creativa, vor ajunge adevarate vedete, vor castiga foarte multi bani. Este anul prosperitatii si al bunastarii pentru oamenii care au ajuns pe vocatia lor, pentru cei care pun suflet si iubesc ceea ce fac. Un an bun pentru casatoriile din iubire si pentru divorturile din neiubire. An al manifestarii erotice fara inhibitii. An al fertilitatii si bogatiei. Atentie!!! Daca esti in sensul vocatiei si cunoasterii de sine.

Daca nu, pierderile de proprietati si marile falimente financiare vor fi la ordinea zilei. Cei care au santajat, furat, umilit, desconsiderat pe altii vor plati. Daca egregorul energetic colectiv, va fi negativ, pamantul se va scutura de microbi. Sanatatea, din nou, ne va juca feste, aproape ca in 2020. Important este sa invatam ca nu suntem singuri, ca si cel de langa noi exista si conteaza!!! Astfel, vom evita tot felul de neplaceri. Din cauza urii si dusmaniei dintre oameni, este posibil sa fie foarte multe conflicte si unele granite sa se schimbe. Influenta celor puterinici se va simti foarte tare, mai ales asupra celor fara identitate. Unele puteri se vor stinge, altele se vor aprinde.

2025: Gata! Hai sa facem ceva. Asa nu mai merge! 2025 = 9, 25 = 7, 25 = 5 x 5. Pana in acest an, va fi multa incertitudine printre oameni. Nivelul de suportabilitate al diferitelor situatii de viata va fi din ce in ce mai scazut. Se va simti nevoia de stabilitate. Lumea va fi trecut prin diferite incercari, multe de la agonie la extaz. Ratacirea in cautarea identitatii de sine va vrea sa se opreasca. Si totusi, nu acum. Aceasta stare de incertitudine pe care oamenii o vor simti pana in acest an, va avea apogeul in 2025. Intersectia de 5, vazuti si nevazuti, ne va face sa oscilam la extreme in comportamentele sociale si afective. Conflictele vor fi foarte abundente si destul de violente. Fiecare va vrea sa aiba dreptate, rasele se vor intrece in competente, iar unele dintre ele vor incerca sa se impuna cu forta.

Unii oameni vor simti o nevoie acuta de introspectie. Va fi ceva normal sa fii singur. Multi vor alege calea pusniciei, a spiritualitatii si a ascezei. Acestia vor fi satuli de minciuni si falsitate. Unele hotarari sociale vor avea efecte indelungate, pana in 2050. Schimbarile ce se vor produce, multe cu forta (fizica sau mental-manipulativa), vor avea scopul de a recreea lumea intr-un alt sistem de conducere, valorizare si apartenenta.

2026: Un nou inceput. Firav, dar bun. 2026 = 10, 26 = 8. In acest an urmele lasate de diferitele situatii mai putin bune din zona sanatatii, se vor vedea. Oamenii vor fi mai precauti, mai distanti, un nou fel de a fi se va instala, treptat. Amintirea perioadei 19, a lucrurilor ce acum ni se par normale si le asteptam sa revina, va fi foarte indepartata. O noua tipologie umana cu un comportament distant si precaut va fi modul nostru de viata. Noi vom fi asa. O frica, intrioara, nespusa, se va instala in sufletul nostru. Ne vom armoniza cu ea. Oricum ceea ce scriu eu acum, atunci ni se va parea normal.

Oamenii care au invatat despre ei, care au incredere in ei si care au reusit sa aiba familii solide, iubitoare, sincere, in aceasta paradigma se vor simti foarte bine. Ceilalti vor cauta ceva. Ce anume? Nici ei nu vor sti. Identitatea de sine nu va exista, va exista identitatea colectiva a oamenilor singuri. De aceea, va zic, acum! Familia, oamenii dragi, sinceri si iubitori vor fi de nepretuit in cativa ani. Adica in 2026.

2027: Alegerea taberei. Tu cu cine esti? Ce fel esti? 2027 = 11(2), 27 = 9, 27 = 9 x 3. Iata cum 11 se intalneste cu 9. Cea mai nefericita intalnire si cea mai violenta. Aceste doua cifre sunt foarte puternice si nu suporta concurenta, de aceea cand se intalnesc ies conflicte. Astfel, acest an 2027 va fi foarte conflictual. 11 doua cifre de foc, 9 cifra de foc. 11 este dualismul si nehotararea. De aceea tu, omule, trebuie sa stii ce vrei de la viata si pana atunci sa-ti alegi ceea ce-ti doresti sa faci, deaoarece in 2027, daca esti dintre aceea care fac parte din indentitatea colectiva a oamenilor singuri, vei fi atras fara voia ta in diferite conflicte ale celor puternici, cu un sistem de manipulare a maselor foarte bine pus la punct.

Zona spirituala, a marilor stiinte eterne si nemuritoare, a marilor adevaruri si taine ascunse va atinge un varf istoric. Multi oameni cu har si dar se vor vedea si vor incerca sa ajute marea masa. Va fi un an al marilor revelatii spirituale. Ignorantul in aceasta zona nu va avea niciun acces. Va fi anul in care tot ceea ce este spiritual, de valore si eterm va fi aratat publicului larg. Dupa acest an, daca nu ai invatat nimic pana atunci, accesul se va limita mult. Oamenii vor fi din nou impartiti, ca in trecut, intre cunoscatori ( intelepti ) si ignoranti ( mari ignoranti). Aici se vor vedea marii invatati. Apoi, gata!!!

2028: Fiecare in patratul lui. 2028 = 12 (444), 28 = 4 x 7. In acest an Marii Intelepti (7) vor aseza oamenii, fiecare in cadrul lui de actiune. Sa nu uitam ce a fost in 2027, alegerea (11) taberei si innoirea paradigmei (9). Marii Intelepti (7) sunt de 2 categorii, iar aceste 2 categorii nu se vor deranja una pe alta, din contra, vor colabora. Prima categorie, cei intunecati si a doua cei in lumina. In acest an fiecare om va sti destul de bine unde ii este locul, unii sunt pentru a munci (fizic), unii pentru a-i incuraja si motiva pe cei care muncesc, iar altii pentru a concepe si analiza ceea ce urmeaza sa faca cele doua categorii. Dupa cum observati Marii Intelepti sunt peste cele 3 categorii.

In acest an lumea va avea o sanatate buna, utila pentru domeniul de activitate pe care il are si in care presteaza. Este foarte posibil ca la nivel de popor ( Marea Masa) sa existe granite bine stabilite, zone de actiune bine controlate. La nivel Inalt, aceste granite sa fie insignifiante. Avansarea de la un nivel de trai suficient, la alt nivel de trai abundent va fi destul de greoaie si controlata. Oamenii se vor invata ca este bine sa stea locului in siguranta. Artele, cultura, cretivitatea vor fi accesibile tuturor ca metoda de validare si motivare. Familia, pentru cine va avea, va fi oaza de iubire si frumos. Pentru ceilalti iluzia mariri va fi motivanta.

2029: Noi suntem destepti cu totii! Oare!?? 2029 = 13 (4). 29 = 11(2). Iata ce frumos avem in subtil un 2 si un 4. Oare nu in acest an (2020) avem un 2 si un 4? Dar, acest an este 4 si 2029 este 13. 13 – 4 = 9, deci ceea ce incepe anul acesta se va termina in 2029. Acum, fiecare are dreptatea lui, este o zbatere a fiecaruia sa-si depaseasca limitele. Au iesit pe retelele de socializare tot felul de salvatori. Este un mare balamuc. Marii Intelepti (7) care se vor alege dintre cei care 29 de ani nu au stat pe tanjeala, vor conduce din 2030 inainte. Cei care azi sunt ,,salvatori”, atunci nu vor mai exista. Lumea va uita de ei. Noi personaje vor iesi din umbra.

Nivelul de desteptaciune pe care fiecare om il va avea in 2029 va fi clar, dar pentru a pastra ordinea in lume, se va da, din nou, impresia libertatii. Numai ca aceasta libertate, aparent va fi mai mare, dar in subtil nici nu va exista. Controlul tuturor lucrurilor si activitatilor va fi agreat de oameni sub motivatia libertatii. Vom fi liberi sa facem tot ceea ce vrem. Sa traversam pe culoarea verde a semaforului, sa muncim pentru ,,visele noastre”, sa aducem pe lume copiii ,,nostrii”, sa visam ca totul va fi ,,bine”, in general totul va fi ,, bine” ca inainte!!! Tot ceea ce a inceput in 2020 se va termina in 2029 conform planului.

Zona aceasta ,,spirituala” de care toti suntem mandri azi, nu va mai exista. Tot ceea ce va fi intelepciune va fi autentica si bine organizata, inaccesibila Marii Mase. Toate scolile spirituale unde stiintele vechi, eterne, ce dezvaluie secretele omenirii, vor fi accesate numai de cei care fac dovada aptitudinilor lor. Universitatile de azi, asa cum le stim noi, nu vor mai exista. Scolile spirituale, vor fi aceste universitati, unde, indiferent cat de multi bani ai avea, nu intri. Diplomele nu vor mai avea nicio valorare, competentele da. Din 2030 = 5, lumea mentala va lua puterea, vei trai emotiile care-ti sunt necesare, atat.

Minunat! Daca ai avut rabdare sa citesti pana aici (nu in diagonala) sunt sanse sa fii bine in 2029 si te felicit!!! Ceea ce am scris sunt numai idei principale, restul il vei descoperi singur(a).

Nu uita, alungati iluzia! In viata Totul este cu un scop si un sens. Totul respecta un numar si o ordine. Daca tu gasesti curgerea si algoritmul, este bine, daca nu, nicio problema, esti de folos!

Share: